Czas przygotowania
70min
Rodzaj posiłku
przekąska
Ilość porcji
16
Typ dania
wegetariańskie
Przygotowanie

 

Sposób przygotowania:

  1. W pierwszej kolejności przygotuj ciasto biszkoptowe. Możesz oczywiście kupić gotowe, jednak dla lepszych doznań smakowych zalecamy zrobić je samodzielnie (tutaj inspiracja od nas). W tym celu ubij 3 jajka z 50g cukru, aby otrzymać gęstą masę. Dodaj mąki (30g ziemniaczanej i 30g pszennej) i 15g proszku do pieczenia, a następnie całość powoli wymieszaj. Dużą formę wysmaruj masłem i wyłóż na niej papier do pieczenia. Wylej ciasto i piecz przez ok. 25 min w temperaturze 180 stopni. Wyjmij biszkopt i ostudź.
     
  2. W kolejnym kroku przygotuj masę jabłkową. Utrzyj masło, dodaj cukier puder, a następnie dodawaj po jednym żółtku, nie przerywając ucierania masła. Później, nadal ucierając, dodawaj powoli starte jabłko bez soku. Następnie dodaj ostudzoną, tężejąca galaretkę i całość wymieszaj, po czym umieść na biszkopcie i zostaw do całkowitego ostudzenia.
     
  3. Aby wykonać piankę truskawkową w szklance gorącej wody rozpuść galaretkę. Ubij na sztywną pianę białka i dodaj cukru. Powoli dodawaj galaretkę, wciąż ucierając białka. Całość delikatnie wymieszaj i wylej na masę jabłkową.
     
  4. Pozostaje Ci już tylko przygotowanie wierzchniej warstwy pomarańczowej. W tym celu wylej na ciasto tężejącą galaretkę pomarańczową. Odstaw całość do lodówki, aż galaretka całkowicie stężeje. Ostatni krok to posypanie ciasta płatkami migdałowymi. Przepis na orzeźwiające ciasto owocowe zrealizowany. Smacznego!

 

 

przepis 3-warstwowe ciasto owocowe na biszkopcie

Składniki

cukier
100 g
jajka
3 szt
mąka ziemniaczana
30 g
mąka pszenna
30 g
proszek do pieczenia
15 g
białka
4 szt
galaretki o smaku truskawkowym
1 szt
jabłka
1 kg
żółtka
4 szt
cukier puder
180 g
masło
200 g
galaretki o smaku cytrynowym
1 szt
galaretki o smaku pomarańczowym
2 szt
płatki migdałowe

Dodaj komentarz